Vzhledem k tomu, že počátek naší podnikatelské činnosti byl směřován k tuzemským provozovatelům malých ultralehkých letadel, konzultovali jsme s jednotlivými piloty a přímými vlastníky letadel jejich požadavky na funkčnost ochranných krytů. Otázkou bylo zda je budou používat pouze přes zimní neletové období,nebo tyto kryty chtějí mít ve svých letadlech k dispozici i během svých leteckých výletů.

Váha ochranného krytu byla jedním z hlavních parametrů pro výběr materiálu. Většina pilotů má zájem mít kryt kabiny k dispozici i mimo mateřské letiště a u ultralehkých letadel, kde je parametr váhy během přeletů rozhodující veličina, bylo důležité udržet váhu krytu v co nejmenší přijatelné váze. To se nám naštěstí podařilo. Váha ochranného krytu kabiny s přepravní taškou se pohybuje okolo 1kg, podle typu letadla.

Mimo jiné jsme museli zohlednit skutečnost, že převážná většina nově vyrobených letadel má plně kompozitovou konstrukci, která špatně snáší vysoké tepelné zatížení vlivem slunce. To nás vedlo k výhradnímu použití bílého textilu po naše výrobky.

Dále jsme se u našich výrobků snažili zohlednit celkový vzhled. Lemování  upínací popruhy i připevňovací suché zipy dodáváme, dle přání zákazníka, ve dvou základních barvách - červená a modrá. Je však možné zvolit i jiný základní druh barvy.

Po zhodnocení všech požadavků jsme zvolili textilní materiál, označení TWIL B, barva bílá, který  je utkán ze syntetického mikrovlákna. Jeho předností je nízká gramáž./ 85g/m2/ a dobré vlastnosti pro čištění. Materiál se dobře čistí běžným vypráním. Tkanina je z vnitřní strany broušená to znamená,že se šetrně chová k povrchu překrytu kabiny.

Jemnost materiálu uvítají hlavně vlastníci moderních kompozitových letadel či větroňů. Materiál je v základní verzi hydrofobně upraven, takže odolává ranní rose a mírným dešťovým přeháňkám. Můžeme, dle individuálních požadavků objednavatele,materiál upravit proti zvýšenému působení vlhkosti i pomocí nástřiku na bázi nanotechnologie.

Pro letadla,které jsou dlouhodobě odstavena mimo hangár máme připraven materiál s označením TWIL K ,barva bílá,gramáž 170g/m2, který odolává běžným evropským klimatickým podmínkám i dynamickému působení jemných mechanických částic. Barva je bílá. Doporučujeme pro letadla z kompozitních materiálů.

Pro piloty příznivce military, můžeme dodat materiál s maskovacím vzorem v odstínu šedé nebo zelené pod označením MIL G nebo MIL B. Tento materiál má větší gramáž -195g/m2 -   a proto ho nedoporučujeme jako cestovní pro lety v UL letadlech.

MIL B MIL G